Осіннє прибирання в саду: як правильно підготувати ділянку до зими

  • Осіннє прибирання в саду: як правильно підготувати ділянку до зими

Зміст

  1. Прибирання листя
  2. Обрізування садових кущів та дерев
  3. Обприскування дерев


Зима – непростий час для всіх садових насаджень: кущів, дерев та рослин. Для того щоб флора, що росте на присадибній ділянці або у дворі, наступної весни порадувала здоров'ям і красою, восени потрібно добре попрацювати, готуючи кущики, квіти, дерева та інше до наступного сезону. Прибирання у саду – комплексний захід, який потребує певних знань, умінь та, звичайно, наявності відповідного інструменту. 

Прибирання листя

У міру похолодання листя жовтіє, сохне і опадає на землю, встилаючи доріжки, плитку і землю різнокольоровим килимом. З практичних та естетичних міркувань доводиться прибирати листя в зонах високої прохідності (перед входом у будинок та господарські будівлі, на доріжках, на в'їзді у двір тощо). 

Щодо прибирання саду, квітника чи городу, думки досвідчених садівників розділилися. Одні впевнені, що листочки, які щільно вкривають землю, створюють своєрідний захисний бар'єр, що запобігає перемерзанню ґрунту та кореневої системи кущів, дерев та інших багаторічних рослин. 

На городі листки захищають те, що було посаджено «під зиму» (як правило, садять цибулю та часник). На противагу прихильникам листяного покриву існує думка, що гниючі листи, що тліють, стають прекрасним «будинком» для різних шкідливих організмів (бактерій, грибків і навіть комах). Як тільки холоди закінчаться, всі шкідники негайно переберуться на кущі та дерева.  

Якщо сад уже страждав від мікроорганізмів, що живуть і розмножуються в листі, значить, восени їх однозначно треба прибирати. Найбільше різноманітні жучки та комахи «люблять» сливи та яблуні. Чим більше у дворі або в саду подібних насаджень, тим вища ймовірність, що без збирання упалого листяного покриву восени не обійтися. 

Є ще один фактор, що вказує на необхідність збирання у саду: акуратність присадибної території. Навіть якщо не все, а більша частина листя зібрана, ділянка виглядає набагато акуратнішою і доглянутішою, ніж земля, заслана листям.  

Залежно від площі саду та кількості багаторічних насаджень, а також щільності їх посадки, забирати листки можна віяловими граблями, або спеціальним садовим повітродувом. Останній необхідний, якщо присадибна ділянка займає понад 5 соток. 

Для утилізації різного садового сміття, включаючи листя, використовуються подрібнювачі садові. Вони ж йдуть у хід, коли треба утилізувати скошену чи зрізану траву та дрібні гілки, що залишилися після обрізки саду.

Обрізка садових кущів та дерев

Осінь – оптимальний час для обрізання кущів та дерев. Це робиться у санітарних, а також естетичних цілях. Метод обрізки залежить від виду рослини. Обрізання дерев і чагарників проводиться за допомогою спеціальних інструментів: пасатижів, кущі, а також садових ножиць. 

Рідше для цієї мети застосовується пилка для гілок. Цей інструмент має кілька відмінностей від звичної, всім відомої пилки. Замість традиційної ручки у нього є подібність до телескопічної штанги, по-друге, на кінці полотна є спеціальний гачок. Він допомагає стягнути зрізану гілку на землю, якщо вона знаходиться на дереві досить високо. 

Гілочки діаметром до 2 сантиметрів та кущі обрізаються за допомогою секатора. Конструктивно секатори бувають 2 видів:

  • З 2 лезами;
  • З лезом та ковадлом;

У секатора з лезом і наковаленкой нижнє лезо є упор, завдяки цьому даний інструмент дуже зручний для обрізання старих, висохлих гілок за умови, що вони не товщі 3 сантиметрів в діаметрі. Секатори з двома лезами хороші тим, що обидві поверхні робітники, тому вони ідеально підходять для зрізання живих гілочок або відростків. 

Обприскування дерев

Обприскування садових дерев – ще один обов'язковий етап підготовки присадибної ділянки до наступного сезону. Для цієї мети використовуються специфічні пристрої - обприскувачі дерев. Така маніпуляція є обов'язковою, якщо на стовбурах дерев або під корою виявлялися шкідники. 

Інструмент для обприскування буває ручним або бензиновим. Ручні прилади для обприскування використовують на невеликих територіях. Коли на ділянці зростають десятки яблунь, груш, слив, абрикос, доцільніше діяти інструментом на бензині чи електриці. 

Від борошнистої роси та парші, а також від інших бактеріальних хвороб допомагає обприскування сечовиною та мідним купоросом, робиться розчин з 500 г 5% порошку та 10 літрів води. Не менш ефективні різноманітні спеціалізовані інсектициди та фунгіциди. Є препарати вузької та широкої дії, розраховані на боротьбу з різними шкідниками. 

Обробка саду та підготовка його до зими – запорука здоров'я та краси рослин, а також отримання чудового врожаю наступного сезону. Компанія "Інструмент К" - ваш надійний партнер у підготовці саду до зими!

03.11.2021 12:41:39
0
1254

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Умови використання і згоден з вимогами

Рекомендовані статті

10 кращих садових інструментів, які необхідно мати

10 кращих садових інструментів, які необхідно мати

Коли ви новачок в садівництві, важко зрозуміти, з чого почати. Відповідні інструменти потріб..

17.09.2021
0
2591

380443606070
380508310838
380631022663
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Viber
Whatsapp
Messenger
 info@instrumentk.com.ua