Обрізання дерев. Які інструменти краще використовувати?

  • Обрізання дерев. Які інструменти краще використовувати?

Зміст

  1. Які потрібні інструменти для догляду за садом
  2. Секатор: що це таке і навіщо він потрібен
  3. Висоторіз: навіщо він потрібен
  4. Пилка та садова пила: маст-хев для догляду за садом

Без постійного догляду навіть найкрасивіший сад поступово перетвориться в джунглі. Догляд за деревами - своєрідне мистецтво, яке потребує глибокого розуміння, знань і, звичайно ж, відповідних інструментів. Саме про це і піде мова в цій статті.

Гілки, сучки, відростки і інші видаляються або коротшають за допомогою спеціальних пристосувань. Тим, хто ще не має багатий досвід в догляді за ділянкою, може здатися, ніби можливо обійтися одним - двома інструментами, наприклад, купити гілкорізи або ножиці садові, але насправді, для правильного догляду за рослинами необхідний набір якісних аксесуарів.


Які потрібні інструменти для догляду за садом

Власникам відносно невеликих садів або дворів досить мати в розпорядженні такі інструменти:

Всі інструменти обов'язково повинні бути гостро заточеними, в іншому випадку, зрізи гілок не будуть рівними і чистими. Важливо, щоб прилади для догляду за рослинами витримували великі зусилля, були легкими, зручно лягали в долоню (мали зручні рукоятки) і не надто багато важили, інакше руки будуть швидко втомлюватися. Ідеально, якщо кінці садових приладів вузькі і довгі, адже вийде робити зрізи, не пошкоджуючи сусідні гілки і сучки. 

Варто відзначити, що з кожним роком з'являється більше і більше видів різних садових пристосувань, які помітно полегшують облагороджування двору, саду або ділянки заміського будинку. Наприклад, для тих, хто має багато дерев і кущів, існує акумуляторний гілкоріз. Те, хто займається стрижкою, формуванням кущів і зелених огорож, гідно оцінили такий інструмент, як висоторіз. 

Якщо з садовими ножицями все зрозуміло, то, щоб розібратися, навіщо використовуються інші аксесуари, має сенс розглянути особливості та сферу застосування основних садових інструментів. 

Секатор: що це таке і навіщо він потрібен

Даний прилад необхідний для зрізу відносно невеликих тонких гілочок не більше 2,7 сантиметрів діаметром. Ним видаляються сухі частини гілок і нарізаються живці з пагонів, що виросли в цьому році. 

Візуально секатор чимось нагадує плоскогубці або кусачки. Конструктивно такий садовий аксесуар відрізняється від них гострим заточуванням і невелике вигнуте лезо. У продажу можна зустріти секатори з одно- і 2-сторонньої заточкою ріжучих поверхонь. Чим тонше опора і гостріше леза, тим точніше, можна навіть сказати, «ювелірний» виходить зріз. Мініатюрні, компактні секатори використовуються у флористиці і в догляді за квітами, вони ідеальні для зрізу стеблин тюльпанів, троянд, півоній, ромашок і так далі. 

Ті, кому доводиться багато працювати в саду, найчастіше використовують електро ножиці, секатор з акумулятором. Працювати таким приладом максимально просто: досить натиснути на зразок курка, щоб привести в дію ріжучу частину секатора. При цьому, руки практично не втомлюються, оскільки не потрібно докладати особливих зусиль для роботи. 

Що таке сучкоріз

Сучкоріз - це своєрідний, більш потужний, посилений варіант секатора. Як випливає з назви, він йде в хід при зрізку сучків і довгих гілок, до яких майже неможливо дотягнутися за допомогою інших інструментів. 

У сучкоріза довгі, міцні ручки, які дозволяють дістати до верхньої частини дерева або куща, щоб обрізати непотрібні відростки, або гілки. Великі ручки гарні ще й тим, що створюють колінний важіль при роботі, а отже, користуватися ними зручно і легко. Сучкорізом зрізаються гілки 3-5 сантиметрів в діаметрі. Найчастіше з його допомогою «омолоджується» і «оздоровлюється» сад. 

Висоторіз: навіщо він потрібен

У принципі, висоторізи - це своєрідний підвид сучкоріза, також відомий, як повітряний секатор. Він дозволяє обрізати дерева на висоті до 6,5 метрів. Зріз таким інструментом можна робити під будь-яким кутом, до того ж, пристрій не застряє в кроні і не вимагає величезних зусиль для приведення в дію. 

Пилка та садова пила: маст-хев для догляду за садом

Без пилки і садової пили не обійтися, якщо потрібно зрізати стару, суху гілку, або прибрати тонке деревце (діаметром не більше 5 сантиметрів). Для відносно невеликих ділянок даний інструмент гарний, але для великих обсягів роботи він недостатньо ефективний. 

Пилкою спилюють тоненькі гілочки, діаметр яких не перевищує 3 сантиметрів. Такий аксесуар незамінний, коли потрібно дістатися до якоїсь гілки і спиляти її. Пилка маневрена, проста у використанні і досить легка, вона не вимагає великих зусиль в роботі. 

Вибирати садовий інструмент потрібно, виходячи зі співвідношення його вартості і якісних характеристик. Якщо територіально зоною пошуку є Київ та область, запрошуємо відвідати компанію "Інструмент К". 

Компанія "Інструмент К" - доступні ціни, величезний вибір садових інструментів і якісне обслуговування.

21.10.2021 16:32:41
0
376

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Умови використання і згоден з умовами

Рекомендовані статті

10 кращих садових інструментів, які необхідно мати

10 кращих садових інструментів, які необхідно мати

Коли ви новачок в садівництві, важко зрозуміти, з чого почати. Відповідні інструменти потріб..

17.09.2021
0
425

380443606070
380508310838
380631022663
Telegram
Instagram
Обратный звонок
Viber
Whatsapp
Messenger
 info@instrumentk.com.ua