Як підготувати газон до зими

  • Як підготувати газон до зими

Зміст

  1. Рекомендації
  2. Інвентар
  3. Покрокова інструкція

Вам подобається красивий, доглянутий газон на своїй ділянці? Однак з настанням холодів і напередодні зими вас хвилює доля вашого зеленого килима? Експерти компанії «Інструмент К» підготували для вас кілька практичних рекомендацій, які допоможуть підготувати газон до зими і пережити цей суворий кліматичний сезон.

Рекомендації

Експерти єдині в думці про те, що для того, щоб газон зміг перенести випробування низькими температурами і сніговими опадами, його важливо правильно підготувати до майбутньої зими. Тоді і навесні вам не доведеться прикладати багато зусиль, щоб його відновити.

Інвентар

Для того, щоб підготувати газон до зими, вам знадобиться наступний інвентар:

Газонокосарки, Аератори і скарифікатори, Райдери, Граблі, Вила, Тример або лопата, Газонна суміш.


Отже, інвентар готовий, приступаємо безпосередньо до підготовки газону.

Покрокова інструкція

Зазвичай підготовка газону до зими стартує з середини вересня і закінчується за кілька тижнів до появи заморозків. У цей період важливо:

Припинити полив

Восени рекомендується припиняти поливати газон, адже зазвичай починається сезон дощів. Якщо дощі не наступають, то полив потрібно продовжити, але важливо стежити, щоб на поверхні газону не було калюж.

У жовтні в будь-якому випадку слід припинити полив, адже вночі вже свіжо, а надмірне зволоження ґрунту може привести до ослаблення рослин і навіть стане причиною їх хвороби.

Зібрати листя, траву, сміття

Потім важливо прибрати сміття. У цьому вам допоможуть звичайні або віялові граблі. Великі гілки можна прибрати вручну, а ось з дрібними відмінно справляється повітродувки. Цікаво, що повітродувка не тільки видуває повітря назовні, але і всмоктує всередину, тим самим збираючи сміття.

Остання стрижка газону перед заморозками

Влітку газон косять регулярно, кожного тижня, а ось з настанням осені, зростання трави слабшає, що позначається і на періодичності стрижки. Експерти рекомендують косити траву до тих пір, поки вона активно зростає. Рекомендуємо звернути увагу на наступне:

  1. Як тільки ви помітите, що зростання трави припинився, настав час останнього скошування перед холодами.
  2. Косіть траву, залишаючи при цьому близько 5 см заввишки. Це робиться для того, щоб за кілька тижнів рослини зміцніли і виросли ще на кілька сантиметрів (до 8 см), що дозволить їм успішно перезимувати.
  3. Якщо газон вище 8 см, пам'ятайте, що це відмінні умови для виникнення хвороб і розростання моху.

Якщо всі перераховані заходу не здійснити восени, то від перших же заморозків довга трава ляже на землю, а навесні буде перешкоджати появі нових паростків. Іншими словами, ви можете надовго забути про красивому газоні.

Пропонуємо розглянути питання про те, як підстригти газон перед майбутніми холодами. А коли ж наступають терміни останньої стрижки?

Зазвичай, в середній смузі нашої країни стрижку газону перед холодами проводять в першій половині жовтня. На півночі країни - ближче до кінця вересня, а ось в південних регіонах - в кінці жовтня. Однак варто пам'ятати, що назвати точну правило неможливо, адже погода не щороку буває однаковою.

Було відмічено, що після останньої стрижки газону настає бабине літо, а разом з ним приходить тепло, яке сприяє швидкому зростанню свіжевистреженного газону. У цьому випадку вас знову чекає стрижка газону.

Отже, все-таки повернемося до питання про те, як правильно підготувати газон до настанням зими. Ми перерахували лише частину рад, тому пропонуємо продовжити.

Підготовка газону до зими

Після того як ми покосили газон і прибрали сміття, важливо приступити до його обробці розкислювачем. Варто зазначити, що даний захід проводиться лише в разі наявності кислого грунту.

"А як визначити, що грунт кислий?", - може виникнути цілком логічне запитання. Це легко зробити за допомогою набору, що дозволяє визначити pH грунту або подивившись на певні рослини і явища.

Перш за все, зверніть увагу на рослини, що мешкають на вашому газоні. Якщо у вас з'явився мох або кислиця - це вірна ознака низької pH грунту. Сама ж газонна трава буде млява, а темпи її зростання повільні.

Для того, щоб розкислювати грунт, можна застосовувати вапняковий крейда або борошно. Обробивши грунт, ви зможете підвищити pH, тим самим створити найбільш сприятливі умови для росту трави.

Наступним етапом в підготовці газону є аерація грунту. Дана процедура дозволяє волозі проникати в найглибші шари і не залишатися в калюжах, які з першими морозами покриються корками льоду. Це може привести до так званим лисин газону.

Після цього, якщо є необхідність, вирівняйте поверхню газону, засипавши ямки і не забудьте підгодувати газон. Цей захід зазвичай здійснюється безпосередньо перед зимою. Підживлення газону допоможе траві перезимувати, залишатися здоровою і соковитою.

Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, ви зможете підготувати газон до зими. А професійний інструмент для цього допоможе підібрати компанія "Інструмент К" Київ і область. Звертайтеся!

13.10.2021 15:39:30
0
1576

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Умови використання і згоден з вимогами

380443606070
380508310838
380631022663
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Viber
Whatsapp
Messenger
 info@instrumentk.com.ua