5 основних правил при поливі

  • 5 основних правил при поливі

Існує кілька важливих правил поливу. Перед тим, як приступити до даного процесу, необхідно враховувати певні моменти. Сюди відносять температуру води, її кількість для конкретної ділянки, умови поливу рослин, а також склад грунту. Якщо до організації підійти неправильно, це може завдати шкоди овочам, фруктам, квітам і так далі.


Полив рослин - коли і як це краще робити?

Перше правило правильного поливу говорить про те, що ні в якому разі не можна поливати рослини в полудень. Справа в тому, що краплі води, які потрапляють на листя, можуть викликати своєрідні сонячні опіки у вигляді коричневих плям. Найкраще полив проводити рано вранці або ввечері. Причому на відкритому повітрі краще робити це в ранкові години, а в теплиці - у вечірні. Безумовно, чим спекотніше дні, тим частіше потрібно поливати ділянку.

Що стосується другого правила поливу, рекомендується використовувати для поливу відстояну теплу дощову воду. Вона найкраще впливає на ріст і розвиток різних рослин. Але ні в якому разі не можна поливати холодною водою. Інакше це може призвести до пошкодження коренів і листя рослин.

До речі, якщо на ділянці ростуть молоді дерева або чагарники, обов'язково потрібно стежити за тим, щоб грунт під ними не пересихала. А ось поливати дорослі рослини можна рідше. Також рідко потрібно проводити полив дерев, які скинули листя або в період їх спокою.

Що можна і не можна робити під час поливу рослин

Третє правило поливу говорить про те, що можна використовувати як звичайну лійку, так і автоматизовані системи. Однак перше краще використовувати для молодої розсади, дерев і кущів. Тоді полив виходить рівномірним і запобігає розмив грунту.

Якщо ж використовується автоматична система, вона забезпечує дуже швидкий і якісний полив. На сьогоднішній день представлено кілька видів: кругові, секторні, митників і імпульсні. Кожна з цих систем зручна і проста у використанні. А головне - не шкодить рослинам на ділянці і рівномірно проводить полив.

Четверте правило говорить, що найкращий полив рослин - під корінь. Таким чином, можна поступово зволожити кореневу систему і не нашкодити їй. Потрібно уникати потрапляння води на листя. Це може привести до появи грибкових захворювань та інших негативних моментів.

І останнє п'яте правило. Якщо Ви хочете переконатися, чи добре проведений полив рослин, верхній шар грунту варто копнути лопаткою або паличкою. Земля повинна бути просякнута на 5-7 сантиметрів.

Всі ці правила надзвичайно важливі. Якщо Ви хочете, щоб Ваш сад або город були в хорошому стані, тоді підходьте до їх поливу правильно і обдумано.

У нашому каталозі поливу і зрошення Ви можете вибрати всі необхідні інструменти.

26.03.2015 02:17:38
0
492
Теги: полив

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Умови використання і згоден з умовами

380443606070
380508310838
380631022663
Telegram
Instagram
Обратный звонок
Viber
Whatsapp
Messenger
 info@instrumentk.com.ua